Biyografimiz

  Medyum Yasin olarak tanıdığınız bendenizin asıl adı Yasin Ulubey’dir. 1982, Konya, Meram doğumluyum. Doğma büyüme Konya’lıyım ve hala Konya’da yaşamakta ve mesleğimi icra etmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Yüce Allah’ın lütfettiği dedemden bana geçen bu ilmi yeteneklere ufak yaşlarda vakıf olmamla birlikte bu durumu lise yıllarıma kadar yalnızca rahmetli dedem cindar ve havas ilmi üstadı Hafız Muhsin Efendi’yle paylaştım. Cinlerle olan iletişimim kendi kendine ilerlemesi ve gerek dünyevi, gerekse rüya aleminde zuhur ederek bizlere verilen görev ve vazifelerle birlikte bu durumu ailemle paylaşarak rahmetli üstadım dedemden aldığım el üzerine 2001 yılında naçizane bu ilme ilk adımı attım Elhamdülillah.

  Rahmetli dedem Hafız Muhsin Efendi’nin yanında ki 1 yıllık azat ve talebelik görevimi tamamlayarak 2002’in Kasım ayında rahmani mübarek cinlerden sonra kimi durumların nüksetmesiyle ilmi ve görevlerimi öğrenmek, bize bahşedilen bu güzel ilmi ne şekilde ve ne amaçla kullanacağımızı, nelerden uzak duracağımızı ve bu ilim ile dünyevi hayatı yaşarken nasıl bir yol izlememiz gerektiğini tam manasıyla kavrayabilmek için Allah’ın izni ile gelen ilk mübarek hadim ve hüddamlarla irtibata geçtim. Bu süreç içerisinde 1 yıl kadar inzivaya çekilerek çetin ve uzun bir yolculuktan geçtik. İlim yolunda bir çok nefsi ve dünyevi ihtiyacımızdan uzak durarak Allah’ın bu aciz ve günahkar kuluna bahşettiği bu hayırlı ilme tam manasıyla giriş yaptık.

  Hemen sonrasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’da akademik eğitimimi tamamladım ve öğrencilik yıllarımda akademi eğitimim ile birlikte rahmetli dedemin medrese ahbabı, Nakşibendi Tarikatı mensubu, değerli hocam ve üstadım, cennet mekan rahmetli havas ilmi üstadı Şehmus Hoca’nın da ilim ve terbiyesiyle pişmeye gayret ettim. Akademik kariyerime dair bir tercih yapabilecekken bizler, bizlere verilen bu hayırlı görevi üstlenerek metafizik ve havas ilmine yöneldik. Eğitim sürecim içerisinde üstadım ve ilim büyüğüm, canım pirim Hafız Muhsin Efendi’yi Hak’kın rahmetine kavuştu. Onun bana açtığı ilim yolunda her daim ona laik bir mürit olmaya çalıştım. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

  2005 yılında Konya’ya tekrar dönüş yaptım. Aynı yıl vatani görevimi yapmak üzere askere gittim ve 2006 yılında döndükten sonra 6 aylık bir istirahate çekildim. 2007 yılı itibariyle 2 sene bir fiil Azerbaycan ve Mısır’da ki medrese okullarında büyük üstatlardan metafizik, havas, spiritüel bilim ve büyü ilmi eğitimi alarak icazetlerimi tamamladım ve kendimi yetiştirmeye gayret ettim. El-Ezher Üniveresitesi’nde ki 3 aylık eğitim ile vakıf olduğumuz bu güzel ilmi Elhamdülillah belgeli hale getirdim. 2009 yılında ilim ile hizmet etmek üzere geri döndükten sonra 1 yıl kadar evimde hizmet verdim.

  Yine 2010 yılında vergi levhamı alarak iş yerimi açtım. 2008 yılından bugüne başta Konya olmak üzere Türkiye’nin, hatta dünyanın her yerinden gelen yüzlerce cinli ve musallatlı hastayı Allah’ın izni ile tedavi ettik. Yuvası dağılanların yuvasını kurtardık, kaçanları geri döndürdük, şer, gurur, yalan ve gafletle ayrılanları birleştirdik, yüzlerce büyüyü ve muskayı çözdük, cinli evleri ifritlerden defettik, tıpta çare bulunamayan epilepsi, depresyon, anksiyete, panik atak, takıntı hastalığı vb. bir çok rahatsızlığı Allah’ın izni ile tedavi ettik. Biz tüm bunların hepsine günahkar ve aciz bir kul olarak yalnızca vesile olmaya çalıştık, şifayı tek güç ve kudret sahibi olan Yüce Allah nasip etti Elhamdülillah.

  Konya’da ve çevre illerde yüzlerce kişi bizi tanır, sever, sayar ve sürekli ziyaret ederler. Herhangi bir derdi için çözüm arayan ve hayırlı bir talep için bizlere başvuran hiç bir kişiyi geri çevirmedik. Bize başvuran hiç bir insana müşteri gözüyle bakmadık. Gerçek ilim sahibi olan Yüce Allah’ın bize bahşettiği bu naçizane ilmi asla şer ve art niyet için kullanmadık Elhamdülillah. Maddiyatı asla ama asla önceliğimiz yapmadık. Yürüdüğümüz bu ilim yolunda naçizane bir kul olarak elimizden geldiğince insanların problemlerine dair çözümler üretmeye gayret ederek insanların her daim hayır duasını ve bu dualarla Allah’ın rızasını gözettik, gözetiyoruz ve Yüce Allah müsaade ettiği müddetçe de gözeteceğiz inşallah.

  Hızla ilerleyen teknoloji ve gün geçtikçe gelişmeye devam internet çağıyla birlikte ofisime gelen bir çok gönül dostumuz uzun süredir bir site açmamı ve vakıf olduğumuz ilim dahilinde ki bilgi birikimimizi daha fazla insanla paylaşmamız konusunda bana tavsiyelerde bulunuyordu. Ne var ki yaşadığım yoğunluk nedeniyle buna hiç vaktim olmadı ve işin aslı o dönemde bir siteye gerekte görmedim. Daha sonra bir kardeşimizin yoğun ısrarları ve sürprizi üzerine ve kendisinin desteği ile kişisel web sitemi açarak internet ortamında ki yerimi aldım.

  Yıllardan beri art niyetli bir çok insan tarafından suistimal edilen metafizik, parapsikoloji, havas ilmi ve cinler alemi konularını insanlara doğru şekilde anlatarak, kimseyi korkutmadan, muhabbetle, gerçek bilgiyle, hoş kelamla, tatlı sözle, tebessümle ve iyi niyetle bilgilendirerek fayda sağlamaya gayret ediyoruz. Bizler gibi helal ve rahman yolda olan diğer değerli hocalarla birlikte karşılıklı bilgi alışverişi yaparak bu bilgileri insanlarla paylaşmaya devam ediyoruz.

  Kısacası Medyum Yasin, hoca olmaya çalışan ama nice üstatların, nice kıymetli hocaların olduğu yerde her daim haddini bilen, ne bilirse bilsin her daim cahil kalacak olan, sıradan, basit, aciz, kendi halinde yaşayan, tek derdi Allah’a hayırlı bir kul olmak, peygamberin şefaatine nail olmak, vakıf olduğu ilmi Allah’ın rızasını gözeterek kullanmak, eşine iyi bir koca, evlatlarına iyi bir baba, annesine iyi bir evlat, milletine yararlı, yaşadığı dünyaya faydalı, sözünde hakkı ve Hak’kı söyleyen, helal lokma yiyen, yıllardır bir hiç olan ve ömrünün sonuna kadar bir hiç olarak kalmak isteyen günahkar bir Allah kuludur. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

  Sevgi, selam ve dua ile,
  Medyum Yasin Ulubey