Çalışmalarda kullanılan malzemeler – Medyum Yasin

Çalışmalarda kullanılan malzemeler

En çok merak edilen konulardan biriside işlem aşamasında kullanılan malzemelerdir. Temin edilen malzemeler havas ilminde kullanılan ve Türkiye’de kolay temin edilen malzemeler değildir. Malzemelerin %90 lık kısmı Türkiye’de anlaşmalı olduğumuz aktar tarafından Türkiye’ye getirilmektedir ve yurt dışından tedarik edilmektedir. Malzemeler toptan fiyatına perakende olarak tedarik edilir.

Çoğu zaman her işlem için ayrı malzemeler gerekir. Bunun yanı sıra safran, buhur, tütsü, zemzem suyu, tılsım kağıdı vb. malzemeler her işlemde kullanılan ortak malzemelerdir. Büyü bozma, musallat durumları, celp işlemleri, kişiyle özel (bereket, rızk, şirinlik, kısmet vb.) çalışmalar hazırlanırken kullanılan her malzeme kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği gibi işlemler aşamasında kullanılacak bütün malzemeler yaptığımız malzeme bakımlarıyla belirlenir.

Tüm işlemlerde genellikle safran, tütsü, doğal taşlar, gümüş, bakır, biber, özel bitkiler, ceylan derisi, kuzu derisi, zemzem suyu, bazı bakliyat türleri, bazı ağaçların dal ve yaprakları, buhurlar, miskler, çeşitli baharat türleri, katı ve sıvı kokular, özel mumlar, kiriş ipi, bazı hayvani parçalar, özel ahşap ya da aynalı kutular vb. malzemeler kullanılır.

Malzemeler bize ulaştıktan sonra işlemler hazırlanır. İşlemler hazırlandıktan sonra kişiye kolaylıkla uygulayabileceği şekilde kargolanmaktadır.