Kamuoyuna Duyurulur!

Son günlerde bazı danışanlarımdan “Hocam adınızı kullanıyorlar.” şeklinde geri dönüşler aldım. Aynı şekilde öğrencim olduğunu iddia eden bazı kimseler çeşitli web sitelerinde ve özellikle sosyal medya hesaplarında “Ben Yasin Hoca’nın öğrencisiyim, bana el verdi.” şeklinde tamamen yalan söylemlerle insanları kandırmaya yönelik hareketler içerisine girmiş durumdalar. Bazı kimseler Yasin Hoca adıyla siteler açmakta ve ben olduğumu iddia etmekteler.

İlk etapta, işinin erbabı bir metafizik uzmanı ve alanında nice başarılara imza atmış naçizane bir hoca olarak taklit edilmek, örnek alınmak vb. durumların doğal olabileceğini düşünürken, bu şikayetlerin ciddi oranda artması ve ahlaken ve hukuken ciddi bir problem arz edecek duruma dönüşmesi üzerine birinci ağızdan bu yazıyı yazarak tüm site ziyaretçilerimizi ve danışanlarımızı bilgilendirmek zorunda kaldım.

• Şu an bulunduğunuz www.medyumyasin.com sitesi dışında hiç bir resmi sitemiz yoktur. Adı Yasin olan herhangi birisi medyum ya da hoca olabilir fakat bu site dışında ki hiç bir site Yasin Ulubey adıyla hizmet veremez. Benzeri sitelerin kesinlikle bizimle alakası ve ilişiği yoktur.

• Bize ait olan tek Facebook profil hesabımız www.facebook.com/medyumyasinhoca‘dır ve tek resmi Facebook sayfamız www.facebook.com/medyumyasincom‘dur. Bu profil ve sayfalar dışında ki hiç bir hesap bize ait değildir. Tespiti durumunda lütfen e-mail ile tarafıma bilgi veriniz.

• Yukarıda ki hesaplar dışında ne Instagram, ne Twitter, ne de herhangi bir sosyal medya sitesi kullanmamaktayım. Belki ileride bir sosyal medya danışmanlığı alarak bu tür alanlarda yer alabiliriz fakat gün itibariyle tüm danışanlarımızın da iyi bildiği gibi başımızı kaşıyacak vaktimiz dahi yokken bu tür sitelere ayıracak bir saniyemiz bile yok. Herhangi birisi “Medyum Yasin” adıyla hizmet verebilir fakat bu kişi ya da kişilerin bizimle hiç bir bağı yoktur. 

• Yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz var fakat hiç birisi henüz hocalık vazifesinde değillerdir. Eğitimleri devam etmektedir, icazet almamışlardır ve bu eğitimleri gizlilik içerisindedir. İnternet de yer alan ve öğrencimiz olduğunu iddia eden hiç kimseye el vermişliğimiz ya da icazet vermişliğimiz kesinlikle yoktur.

Yukarıda ki maddelerde yer alan durumların aksi bir durumla karşılaşıldığı ve olası bir mağduriyet yaşandığı vakit mutlaka hukuksal olarak gerekli mercilere başvuru yapılmalıdır. İnternet gibi milyarlarca insanın yer aldığı bir sanal dünyada merak edilenler hakkında gerekli araştırmayı yapmak, edinilen bilgiyi teyit etmek, okunanları mantık süzgecinden geçirmek ve buna uygun olarak hareket etmek kişilerin kendi mesuliyetleri ve kendi sorumluluklarıdır.

Bırakın ilim sahibi olmayı ya da metafizik uzmanı olmayı, kendisine hoca ya da medyum yakıştırması yaparak cinleri yönettiğini söyleyen sözüm ona bir çok kişi madde aleminde yakinen aciz ve güçsüz bir müsfer cini görse bile akıl hastanesine yatacak derece de etkilenir. Bir ifrit ile görsel temasa geçse gördüğü şey sonrasında intiharın eşiğine gelir bunun nice örnekleri mevcuttur. Bu işler çocuk oyuncağı değildir. Sanıldığı kadar basit ve kolay da değildir. Ben hocayım deyip musallat altında olanların bir çoğunun tedavisini de biz yaptık ve hala daha yapıyoruz Elhamdülillah.

Yıllardan bu yana istismar edilmeye her zaman açık olan ve bir çok art niyetli insan tarafından ne yazık ki hırsızlık yöntemi olarak kullanılmak suretiyle rezil edilen, insanlar tarafından alay konusu haline getirilerek ayaklar altına alınan metafizik, havas ve gizli ilimler gibi kutsal değerlerin her alime nasip olmadığının, her baba yiğidin harcı olmadığının, kağıda çeşitli şekiller çizmek, cinlerle irtibatta olup istenileni yaptırmak, cam fanusta gelecek görmek, tarot kartlarında aşk, sağlık, para aramak, muska yaptırıp hayal kurmak olmadığının, YouTube’da izlediğiniz perili ev gezileriyle, rukye yaptığını söyleyerek bunu sosyal medyada paylaşan şarlatan tiplerle, bir web sitesi açıp umut tacirliği yapanlarla hiç bir alakasının olmadığının; aksine bu ilimlerle ilk insandan bu yana nice amaçlar güdüldüğünün, ülkeler arasında soğuk savaşların yapıldığının ve bu savaşların hala devam ettiğinin, siyasetten fene, coğrafyadan matematiğe bir çok bilim dalının oluşmasında, kainatın bütününde ve dünyanın yaşam dengesinde dün de, bugün de ve yarınlar da çok ciddi rol oynadığının ve oynayacağının iyice anlaşılması ve bilinmesi gerekmektedir.

İşbu blog yazısı, birinci ağızdan tüm danışanlarıma ve site ziyaretçilerine bilgi verme ve kamuoyuna basın açıklaması özelliği taşımaktadır. Doğabilecek hiç bir problemden sorumlu olmadığımız açık bir dille alenen beyan edilmiştir.

Bu bilgiler ışığında şüphe duyduğunuz, tespit ettiğiniz, yaşadığınız ve karşılaştığınız her türlü durumda [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Tüm danışanlarıma ve site ziyaretçilerimize arz olunur. (08/05/2018)