Kimler bize ulaşmamalı?

  İnsanlar problemlerine çözüm ararken son aşama olarak bizlere başvuruyorlar. Her gün onlarca mesaj ve mail alıyoruz. Bize ulaşan her insanın derdi, tasası ve sıkıntısı o aşamada kendisini dünyanın en mutsuz insanı hissetmesine sebebiyet veriyorken, diğer sekmede konuştuğumuz diğer bir kişi de aynı his ve duygulara sahip olarak bize başvuru yapmış oluyor. Biz ise problem her ne olursa olsun herkese eşit mesafede yardımcı olmaya ve aynı seviyede destek olmaya gayret ediyoruz.

  Kimi kişiler onca uyarımıza rağmen, sitemizde her sayfada kalın harflerle yazmamıza rağmen, her fırsatta altını çizerek söylemiş olmamıza rağmen ısrarla ilim dışı, çalışma prensiplerimizin dışında ve bize zaman kaybettirmeye yönelik hareket ediyorlar. Bu kişileri onlarca, yüzlerce hatta binlerce defa uyarıyoruz. Bize şu şu konularda ulaşmayın, zaman kaybı yaşatmayın, hafta sonu yazmayın, yardım bekleyen insanların hakkına girmeyin vs. diye nazikçe, kimseyi kırmadan ve rencide etmeden söylememize rağmen ne yazık ki tüm iyi niyetimize rağmen bunu anlamak istemeyen bir güruh var.

  Yıllardan beri bunları demiş olmamıza rağmen ısrarla bu hareketlerine devam eden kişilere karşı bu blog yazısını yazmayı uygun gördüm. Aşağıda belirteceğim hususlarda, konularda ve söylemlerde ısrarcı olan kişilere hiç bir şekilde cevap verilmeyecek, işlemi devam ediyorsa işlemi iptal edilecek ve tüm irtibat tamamen kesilecektir. Bu konuda hiç bir taviz vermeyeceğimiz gibi kişilerin bu tutumlarına karşı şahsım adına hiç bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

  Aşağıda ki konularda ulaşanlar danışanımız olsun veyahut olmasın bu tavırlar içerisinde olurlarsa ivedilikle engellenir sonra ki süreçte kişilerle hiç bir şekilde irtibat sağlanmaz.

  1- Konu her ne olursa olsun büyü yaptırma talebi olanlar,

  2- Gaybdan haber arayanlar, geleceği merak edenler, bakım ve fal baktırmak isteyenler,

  3- Şans oyunlarına dair sonuçlar soranlar, define çıkartmak için hoca arayanlar,

  4- İyi niyetimizi su istimal edeceğinizi zannedip cevap verdiğimiz konuda ardı ardına türlü başka sorular soranlar,

  5- Sosyal hayatta ve internet ortamındaki tüm hoca ve medyumları arayıp kendince piyasa araştırması yapanlar,

  6- Yaşadığı problem karşısında kendisi çözüm üretebilecekken hemen bir hocanın kapısını çalma gereği duyanlar,

  7- Yapılan bakım sonucu işleme gerek yok dememize rağmen ısrarla işlem yaptırmak isteyenler,

  8- Hayati bir tehlike olmadığı müddetçe istirahat ettiğimiz hafta sonları bizleri rahatsız edenler,

  9- Ardı ardına mesaj ya da e-mail atarak cevap sırasını beklemeden bizlere gereksiz mesai kaybı yaşatanlar,

  10- Probleminin çözümüne dair ne istediğini bilmeyenler ve kararsız olanlar,

  Bu tavırlar içerisinde bizlere yeni başvuran kişilere hiç bir şekilde geri dönüş sağlanmayacaktır. Kişiler şayet eski ya da mevcut danışanımız iseler ve kişilere daha öncede uyarı yapmış olmamıza rağmen bu uyarıları dikkate almamaya devam ediyorlarsa uyarmaksızın işlemleri sona erdirilerek her kim olursa olsun tüm irtibat kesilecek ve işlem tekrarı sağlanmayacaktır.

  Danışanımız olmayan hiç kimse aşağıda ki sorularla bizleri rahatsız etmesinler. Gereksiz ve cevap vermeyeceğimiz sorularla ne kendilerine, ne de bizlere zaman kaybı yaşatmasınlar.

  1- Falancayla ilişkim var. Sürekli problem yaşıyoruz sonu ne olacak bakım yapar mısınız?

  2- Daha önce falanca konuda bakım yapmıştınız, şimdi falanca konusunda tekrar bakar mısınız?

  3- Falanca işe girişeceğim ama tereddütlerim var. Sonu hayırlı mı bakım yapar mısınız?

  4- Falanca rüyayı gördüm falanca olaylar oldu yorumlar mısınız?

  5- Sizi falancadan duydum pek methetti. Bana da bakım yapar mısınız?

  6 -Daha önceden falanca hocaya/medyuma işlem yaptırdım. Etki etmiş mi bakar mısınız?

  7- Falanca kişiyle şu an görüşüyoruz. Evlenmek istiyorum. Yıldızımız uyuşuyor mu bakım yapar mısınız?

  8- Anneme, babama, oğluma, kızıma, akraba vs. bakım yapar mısınız?

  9- Falanca kişiyle ilişkim vardı ayrıldık. Şu an biriyle birlikte mi bakım yapar mısınız?

  10 – Falancanın arkadaşıyım. Bakım yapar mısınız?

  Her kim olursa olsun bizlere bu şekilde ulaşanlar direkt olarak cevap verilmeksizin engellenirler. Bu konularda bilgi vermediğimizi ve cevap vermeye tenezzül dahi etmediğimizi bilmelerine rağmen bizi bu şekilde başkalarına öneren danışanlarımız da haber verilmeksizin engellenirler. Bizlerin referansa ya da önerilmeye değil hayır duaları duymaya ihtiyacımız vardır. Bu konularda bizlere ulaşan kişiler kendilerine gereksiz zaman kaybı oluşturmak yerine hacet namazı kılarak veya istihareye yatarak çok daha faydalı bir eylem gerçekleştirmiş olurlar.

  Her konuda, herkese fazlasıyla anlayış, tebessüm ve müsemma gösterdiğimiz herkes tarafından bilinen su götürmez bir gerçektir. Bizlerde herkes gibi sevap ve günahlarıyla sıradan basit bir kuluz. Peygamberlerin, evliyaların, ulemanın, alimlerin dahi sabır taşlarının çatlayabildiği nokta da bizler gibi basit insanlarında sabrının bir sınırı vardır. Hoca olmamız ya da ilim sahibi olmamız demek anlayışsız, duyarsız ve ilgisiz kişilerin her şeyine, her an, her şekilde tahammül edeceğimiz manasına gelmemektedir.

  Yukarıda belirttiğim tavır, eylem, söylem ve girişimlerde bulunan kişiler her kim olurlarsa olsunlar, yeni – mevcut – eski danışanımız dahi olsalar dostane olarak yaptığımız onca nazik uyarı ve ihtarımıza rağmen bu hareketlere devam ediyorlarsa irtibatımız kesilecektir.

  Selam ve dua ile…